İzmit Belediye Başkanı CHP'li Fatma Kaplan Hürriyet, Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesiyle emekliliğe hak kazanan belediye işçilerinin tazminat işlemlerinin sürdüğünü belirtirken, bazı AKP'li isimlerin torpil talebiyle kendilerini aradığını açıkladı.

AKP'de milletvekilliği veya belediye başkanlığı yapmış bu kişilerin belediye yetkililerini arayarak kendilerine yakın isimlere tazminat ödemesi için öncelik verilmesini istediklerini belirten Hürriyet, "Çok ciddi bir vicdansızlıktan bahsediyorum" ifadesini kullandı. 

Sözcü'den Halil Ataş'ın haberine göre Fatma Kaplan Hürriyet şöyle konuştu: 

 EYT'li çalışanlarımızdan emeklilik için dilekçeler geliyor. En son emeklilik dilekçesi veren birkaç işçi için eskiden AKP'de belediye başkanlığı, milletvekilliği yapmış arkadaşlar başkan yardımcılarımızı ve müdürlerimizi arayarak ‘Şu arkadaşın tazminatını öncelikli ödeyemez misiniz? diye talepte bulundular, öncelik istediler' Şaka gibi. Çok ciddi bir vicdansızlıktan bahsediyorum. Mart'tan beri yüz küsur işçi orada tazminatını beklerken kendilerine daha yakın başka işçiler için rahatlıkla ayrıcalık ve torpil için arayabiliyorlar. Özellikle ricacı oluyorlar. Diğer işçilerin suçu günahı ne? İşçi kardeşlerime yaşatılan çifte standardı da belirtmek istiyorum.