AKP’li vekil: Allah bize oy verdiğiniz için mahşerde size hesap sormayacak

0
597

AB Uyum Komisyonu Başkanı ve AKP Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, verilen oyların hesabının mahşerde sorulacağını savunarak, “Allah o emaneti bize verdiğinizden dolayı size inşallah hiçbir hesap sormayacak” dedi.

‘DEMEK Kİ BUNUN BİR HESABI VAR’

Siverek’te Belediye Meclis Üyesi Celal Akıl’ın seçim bürosunun açılışında konuşan Gülpınar, Allah’ın ’emanetin ehline verilmesini’ emrettiğini belirterek şu ifadeleri kullandı: “Allah-ü Teala sizlere emaneti ehline vermenizi emrediyor. Bu emir hepimiz için geçerli. Sadece yöneticiler ve idareciler için geçerli değil. Halk için de geçerli. Halk emaneti nasıl verir? Halk sandığın başına gider, oyunu atar ve emaneti verir. Allah size ne emretmiş? Demek ki bunun bir hesabı var. Eğer Allah size bir şeyi emrediyorsa, illa ki bunun hesabını soracak demektir.”

‘GÖNÜL RAHATLIĞIYLA SÖYLÜYORUM’

“Ha bunun hesabı nerede olacak? Ahirette, mahşerde olacak” diyen AKP’li vekil şöyle devam etti: “‘Gel bakalım benim kulum. Madem sen bana inanıyordun, madem Müslümanım diyordun, madem Kuran-ı Kerim’i biliyordun, Allah’ın bu emrini de biliyordun, sen emaneti kime verdin? Gel bakalım buraya’. Şimdi, Allah hepiniziden razı olsun. Dört dönem bize bu emaneti verdiniz. Beni milletvekili yaptınız, Meclis’e gönderdiniz. Ben de gönül rahatlığıyla, vicdan rahatlığıyla size diyorum ki, yarın inşallah mahşerde karşısına çıktığınız zaman, Allah o emaneti bize verdiğinizden dolayı size inşallah hiçbir hesap sormayacak.”