AKP’li Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu ile arasındaki oy farkını açıkladı

AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, İstanbul seçimleriyle ilgili açıklama yaparken Ekrem İmamoğlu ile arasındaki oy oranını da açıkladı. Yıldırım “Başta 29 bin olarak açıklanan rakam 12 bin seviyesine çekilmiştir” ifadelerini kullandı,

ŞAİBELER GÜNDEME GELDİ

Yıldırım “CHP adayı rakam vererek kazandığını ilan etti. 29 bin oy farkı ile. Biz de aynı gece 23.25’te eldeki bilgilere göre kazandığımızı söyledik. YSK Başkanı Sadi Bey bir açıklama yaptı, 27 bin 880 oyla İmamoğlu’nun önde olduğunu ifade etti. İlk bilgilerle beraber seçim esnasında seçim tamamlandıktan sonra ortaya çıkan anormallikler, şaibe ve yolsuzluklar gündeme geldi.

’12 BİN SEVİYESİNE İNDİ’

Vatandaşın verdiği oyun sandıkta iç edilmesinin önüne geçmeye çalışıyoruz, bunu da kısmen başardık. Başta 29 bin olarak açıklanan rakamlar 12 bin seviyesine gerilemiştir. İki aday birbirine yakın oy aldığı halde neden aradaki fark benim lehime artmaktadır? Yanlışlık varsa her iki aday için de olması icap eder ve sandıktaki düzeltmelere ihtiyaç kalmaz. Bu oyların sandıkta iç edildiğini gösteriyor. Bizim oylarımız karşı adaya yazılmış, bunlar bizim tespit ettiklerimiz. CHP bütün oyların sayılmasına izin verse mutlaka bu seçimin sonucu böyle olmayacaktı, bu fark kapanacaktı. Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir. Murdar etin de kavurması olmaz.”