Samsun Valiliği, AKP'li Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın hedef aldığı sosyal medya fenomeni Murat Övüç’ün “Kadınlar Matinesi” etkinliğine müsaade edilmeyeceğini duyurdu.

Samsun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, etkinliğin 'milli ve manevi değerlerine aykırılık teşkil ettiği' gerekçesiyle vatandaşlar tarafından şikayet edildiği belirtildi. Etkinliğin yasaklanması ise 5442 sayılı Kanunu’nun 11 (c) maddesi ile temellendirildi. 

'MÜSAADE ETMEDİK, ETMEYECEĞİZ'
Övünç’ün, 22 Ağustos’ta Bafra’da gerçekleştirmesi planlanan Kadınlar Matinesi programıyla ilgili sosyal medyadan açıklama yapan Bafra Belediye Başkanı Kılıç, “Şahsım ve Bafra Belediyesi’ni etiketleyerek paylaşılan Murat Övüç konserinin benimle ve belediyemizle hiçbir alakası yoktur. 22 Ağustos’da Asırlık Büyük Park’ta düzenlenmesi planlanan konser vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda iptal edilmiştir demişti.

Kılıç, bir başka paylaşımında da, "Şehrimizin herhangi bir noktasında böyle bir etkinlik gerçekleşmeyecektir. Böyle bir etkinliğin yapılmasına hiçbir şekilde yapılmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz" ifadelerini kullanmıştı.