AKP Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Millet İttifakı ve ittifaka destek veren yurttaşları hedef alarak, “31 Mart’ta bu sokaklarda, mahallelerde gezme şansı olmayacak” dedi.

Partililerle bir araya gelen Çetinbaş, “31 Mart’ta, bu milletin değerlerine karşı siyaset yapan dörtlü çete, şer ittifakı, illet ittifakı ve kim bir araya gelirse gelsin bu sokaklarda, mahallelerde gezme şansı olmayacak” ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ KASAP: SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRIYORUM

AKP’li Çetinbaş’ın açıklamasına tepki gösteren CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, savcıları göreve çağırdı.

Kasap, “Çetinbaş’ın bu açıklamaları halkı kin ve nefrete davet eden bir açıklamadır. Toplumu bu şekilde kin ve nefret duygularıyla ötekileştirmek, diğer bir kesimi sokağa çıkamayacak diyerek tehdit etmek bir İl Başkanı’na yakışmamıştır. Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum” diye konuştu.

SAADET’İN KÜTAHYA ADAYI: BASİT BİR TİYATRO

Saadet Partisi Kütahya Belediye Başkan adayı Ömer Faruk Evren de Çetinbaş’ın bu sözleriyle tuzağa çekmeye çalıştığını savunarak, “Kendilerine oy vermeyenleri şer, hainlikle suçlayarak illet ve zillet kelimelerini kullanarak kaos, gerginlik ortamı oluşturmak ve kutuplaştırmak istemekte ve bizi bir yere çekmeye çalışmaktadır. İlgili kişi; basit bir tiyatro oyunu oynamaya çalışıyor. Gürültü ile ‘Cambaza bak’ türküsü söylüyor, fakat sözü ve sesi milletimizin sevmediği nakaratlardan oluştuğu aşikardır” dedi.

Evren, “Hedefi; bozdukları ülke düzeni, ekonomik sorun, işsizlik, göç, bozuk ahlak, suç oranları, dış güvenlik, BOP, batık belediye maliyesi, borçlar, ödenecek yüksek faizler vs. konuları konuşulmasın, diye sanal gündem oluşturmaya çalışıyor. Böylece siyasi rant elde etmeyi hedeflemektedir. Biz il başkanının bizi çekmeye çalıştığı bu tuzağa düşmeyeceğiz. Hiçbir zaman ötekileştirmeyeceğiz. Hiçbir zaman kutuplaştırmayacağız” ifadelerini kullandı.