31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde AKP ve MHP, 30 büyükşehirde ortak aday çıkarma kararı aldı. İki parti arasında yapılan görüşmelerde, AKP, Adana, Mersin ve Manisa'da MHP'nin adayına destek vereceği, diğer büyükşehirlerde ise MHP'nin AKP adayını destekleyeceği ifade edilmişti. Fakat son görüşmede karar değişti.

 Yapılan anketlerde MHP'nin Adana'yı kaybetme riski bulunduğundan, Adana'nın AKP'ye bırakılması, Muğla Büyükşehir Belediyesi için de MHP'li bir adayın desteklenmesi kararının alındığı ifade ediliyor.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin önceki günkü merkez karar yönetim kurulu (MKYK) toplantısı sonrası sonrasında, partisinin Ankara milletvekilleri ve ilçe belediye başkanları ile buluştu.

Erdoğan, görüşmede Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkanlıkları için üç isim önerisi istedi. Milletvekilleri ve ilçe belediye başkanlarının verdiği isimler arasında eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ile AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan’ın adının öne çıktığı ifade edildi.