AKP İstanbul İl Başkanlığı tarafından Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen miting için katılımcılar saat 10.30'da alana alındı.

Miting, vatandaşların alanı doldurmasının ardından saat 14.00'te başladı. İlk olarak AKP İstanbul Milletvekili ve besteci Yücel Arzen sahneye çıktı ve Ceyhun Çelikten, Uğur Işılak, Alişan ve Sinan Akçıl gibi sanatçılar şarkılarını seslendirdi.

Katılımcılar, miting alanında dev bir Türk bayrağı açtı.Erdoğan'ı taşıyan helikopter, miting alanı üzerinde tur attıktan sonra indi.

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, eşi Şengül Kurum ve çocuklarıyla platforma çıkarak vatandaşları selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından önce, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Murat Kurum birer konuşma yaptılar.

650 BİN KİŞİ

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

Bu şehir 30 yıl geriye gitti. Balya balya paraların görüntülendiği, partiye bina alınmasından vergi kaçırmaya kadar pek çok iddia ortaya atıldı. Ancak tatmin edici bir açıklama duyamadık. Her konuşulanla iş daha da sarpa sardı. 1 Nisan'dan itibaren yeniden İstanbul diyerek yola devam edeceğiz. Bir tarafta deprem tehlikesini görmezden gelenler var, diğer tarafta ise İstanbul'u depreme hazırlamak isteyenler bulunuyor.

Dünyadaki tüm mazlumların umudu haline gelen bir Türkiye gerçeği bizim referansımızdır. Her seçim öncesinde insanlarımızı korkutmak için bizimle ilgili iftira atmaktan çekinmediler. Ancak hiçbir zaman kendilerini düzeltemediler. Biz ise asla istismar siyaseti yapmadık. Belediyelerimizin ve kamu kurumlarının kapılarını herkese açık tuttuk. Siyasi rekabeti husumete dönüştürmeye izin vermedik.

Şu anda karşımda 650 bin kişi var. Biz 1,5 milyona alıştık ama durmuyoruz.

Önümüzdeki dönemde İstanbul'un en önemli önceliğinin deprem olduğunu görüyoruz. Hükümet olarak bunun farkındayız. Murat kardeşimizin İstanbul'da göreve gelmesiyle eksik ayak tamamlanacaktır.

Metro için yeni bir çivi bile çakmayanlar, başlanan birçok metro projesini de bitiremedi. Seçimlerden sonra büyükşehir sorumluluğundaki metro projelerini hızlandıracağız.