Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Kılıç, AKP ile yapacakları ittifak görüşmesinin ertelendiğini belirterek, "Dün AK Parti ve Yeniden Refah Partisi arasında üçüncü görüşme gerçekleşecekti. Fakat AK Parti heyeti zaman talebinde bulunarak görüşmenin tehir edilmesini rica etti. Biz de bu yaklaşımı olumlu karşıladık. Önümüzdeki günlerde son görüşme gerçekleştirilebilir" ifadelerini kullandı.

'BİR İTTİFAK TALEBİ OLDUĞUNA GÖRE...'

Büyükşehirlerdeki Cumhur İttifakı adaylarına destek verip vermeyecekleri sorusuna Kılıç, "Bir ittifak talebi olduğuna göre bir mutabakat zemininin de bulunması gerekir. Her ittifak bir mutabakat zemini üzerinde inşa edilir. AKP ile devam eden görüşmelerin bir ittifaka dönüşüp dönüşmeyeceğini önümüzdeki günler gösterecek. Tabii ki değişik zeminlerde hep ifade ettik, İstanbul'da yeniden bir İmamoğlu döneminin yaşanmasını istemiyoruz. Ancak kendi seçmenimizin iradesine her zeminde sahip çıkma niyet ve irademizi de sergilemekten geri durmuyoruz" cevabını verdi.

'AKP FEDAKARLIĞINI ORTAYA KOYMALI'

"İttifak pazarlıkları" olup olmadığı sorusu üzerine Kılıç, "ne alırsan kârdır" yaklaşımında olmadıklarını söyledi ve "AK Parti, böyle bir ittifakta mutabakatı sağlamak için yapabileceği fedakarlığı net bir şekilde ortaya koyduğunda çerçeve netliğe kavuşacak" dedi.