AKP Beyoğlu adayı ile Bilal Erdoğan arasında skandal sohbet: Bakalım şu dönüşümden de bir kaç şey yapabilirsek, bir şey kalırsa bize…

AKP’nin Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Haydar Ali Yıldız ile AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan arasındaki skandal konuşma arşivlerden çıktı.

2014 yılında Haydar Ali Yıldız’ın Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu dönemde çekilen görüntülerde, Yıldız’ın Bilal Erdoğan’a kentsel dönüşümü hatırlatarak “Bakalım şu dönüşümden de bir kaç şey yapabilirsek, bir şey kalırsa bize…” dediği görülüyor. Erdoğan da “Projede var değil mi” diye soruyor. Yıldız’ın bu soruya yanıtı ise “Olmasa da bir iki yer bina olarak aldık mı yeter bize” oluyor.

Facebook’ta Beyoğlu Postası tarafından yeniden gündeme getirilen görüntüler ”Beyoğlu’nda “Bakalım şu dönüşümden de bize birşey kalırsa” diyenler halkın yararına bir dönüşüm yapamazlar. Bizler kentsel dönüşümde “yerimizden olur muyuz” diye endişelenirken, Belediye başkan adayı birkaç bina kapma derdine düşmüş. Bu zihniyet mi bizim çıkarlarımızı koruyacak, tapularımızı verecek?” sözleri ile paylaşıldı.

Söz konusu görüntüler: