Adaylığına itiraz edilen Kocamaz: Derdiniz ne? Bizden daha ne istiyorsunuz?

0
42

Başvurusu geç yapıldığı için İYİ Parti’den aday olamayınca Demokrat Parti (DP) listesinden seçime giren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın adaylığına itiraz edildi.

MHP’den İyi Parti’ye geçen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz’ın adaylık başvurusu evrak teslimatının saat 17:00’den sonra yapıldığı gerekçesiyle İl Seçim Kurulu tarafından kabul edilmemiş, İYİ Parti Mersin il başkanı görevden alınmıştı.

Bunun üzerine Kocamaz, DP listesinden aday gösterilmişti.

Edinilen bilgiye göre, Kocamaz’ın adaylığına bir kişi itiraz ederek, Mersin İl Seçim Kurulu’na dilekçe verdi.

‘OYUN ÜSTÜNE OYUN TEZGAHLANIYOR’

İtiraza ilişkin Twitter hesabından bir açıklama yapan Kocamaz, “Bildiğiniz gibi bir kirli el önümüzü kesmek, halkımızla bağımızı koparmak ve Mersin’e yapacağımız hizmetleri engellemek için oyun üstüne oyun tezgahlıyor” ifadelerini kullandı.

‘BİZDEN NE İSTİYORSUNUZ?’

“Bağımsız aday ol dediniz bağımsız gibi bir partiden, Demokrat Parti’den aday olduk” diyen Kocamaz şöyle devam etti: “Derdiniz ne? Bizden daha ne istiyorsunuz? Adaylığımıza kim itiraz ederse bu kumpası onlar yapmıştır demiştim. Adaylığımıza itiraz edenlerden bu kumpasın arkasındakilerin kim ya da kimler olduğu gün gibi aşikar. Biz önce Allah’a sonra da devletimize ve bağımsız yargımıza güveniyoruz.” 

Seçim kurulları, 25 Şubat Pazartesi günü, yapılan tüm itirazları değerlendirerek sonuca bağlayacak.

‘Mersin krizi’nde mutlu son: Kocamaz’ın DP’den adaylığı kabul edildi

İYİ Parti’de ikinci ‘Mersin krizi’

Akşener: İyi Parti’ye yapılan operasyonların faillerini çok iyi biliyoruz