2019 yılında Sözcü Gazetesi'nde yapılan TOGO Kuleleri ile ilgili röportaj nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın avukatlığını yapan Mehmet Ali Alan tarafından suç duyurusunda bulunulmuş ve savcılık tarafından takipsizlik kararı verilmişti. Ancak Adalet Bakanlığı, Mansur Yavaş'ın adaylığının açıklanmasının ardından mahkemenin üç yıl önce verdiği takipsizlik kararını kanun yararına bozma istemiyle başvuruda bulundu.

Yavaş, röportajda TOGO Kuleleri ve Belediye avukatı Mehmet Ali Alan arasında net bir menfaat çatışması olduğunu belirtmiş, ayrıca Ankara Bölge İdare Mahkemesi'nin TOGO Kuleleri planının iptalinin yürütmesini durdurma kararının Mehmet Ali Alan tarafından uzun süre Belediyeye bildirilmediğini, bu süre zarfında inşaatın hukuka aykırı olarak devam ettiğini iddia etmişti. Mehmet Ali Alan hakkında gerekli makamlara başvuruda bulunulmuştu.

Adalet Bakanlığı'nın yıllar sonra attığı adımın Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne adaylığını açıklamasının hemen ardından gelmesi gündem oldu.