Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül: Hep birlikte başaracağız

CHP’den Adalar Belediye Başkan Adayı olan Gazeteci Erdem Gül, seçim çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Büyükada halkıyla kıraathanede bir araya gelen Gül, sorun ve önerileri dinlerken çözüm vaatlerini anlattı.

Büyükada’da bulunan Erzincanlılar Kıraathenesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Erdem Gül’ün buluşmasına yalnızca Büyükada sakinleri değil, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada sakinleri de ilgi gösterdi.

Gelen soruları tek tek yanıtlayan Gül; ada halkının günlük hayatını kolaylaştıracak daha hızlı ve güvenilir bir ulaşım imkanı, daha temiz bir ada, kültür ve sanat alanlarının genişletilmesi, gençler için spor tesisleri ve adaların en önemli sorunlarından biri olan işsizliğe çözüm projeleri de anlattı.

‘HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ’

Ada halkının, esnafının daha iyi kazanması için, ada turizmini sadece yazın değil, kışın da canlı tutacak projeleri olduğunu anlatan Gül, “Çok sesli, çok renkli kültürel değerleriyle Adalar’ı kültür turizminin çekim alanına dönüştüreceğiz. Adanın yazlık görüntüsünü tersine çevirip, kış aylarında da gelecek ziyaretçilerin potansiyelini artıracak çalışmalar yapacağız” dedi ve ekledi:

“Temizlik ve çevrenin korunması için de bizler, Adalılar, gelen ziyaretçilerimize örnek olacağız. Bunları hep birlikte başaracağız.”

ADALARIN ULAŞIM SORUNU DA GÜNDEMDEYDİ

Adalar arası ve anakaraya ulaşım sorunu da Gül’ün gündemindeydi. Kış aylarındaki vapur seferlerinin azlığına ve kötü hava şartlarına dayanıksız olan motorlara dikkat çeken Gül, “Adalar arası ulaşım ve anakara ulaşımının kış aylarında iyileştirilmesi için çalışacağız. Ada halkı için adalar arası ulaşım ücretli olmamalı. Özellikle yaşlılar ve öğrencilerimiz için ulaşımı ücretsiz kılacak projeler üzerinde çalışıyoruz” dedi.

‘GENÇLERİN TALEPLERİNİ DOĞRU OKUMAMIZ LAZIM’

Erdem Gül, gençlerle ilgili gelen sorulara ise; ”Evet ve hayır oyunun kullanıldığı referandumda ‘evet’ oyunu en az veren gençlerdi. Gençlerin niteliklerini ve taleplerini doğru okumamız, onları anlamamız lazım” dedi ve şöyle devam etti:

”Adalı gençlerin en çok da iş alanlarına ihtiyaçları var; Bunun için standartlarımızı ve kalitemizi artırmalıyız. Ayrıca spor alanlarını çoğaltmak ve bu spor alanlarına isteyen her gencin katılmasını kolaylaştırmak için ucuzlaştırmak, ücretsiz hale getirmek gerek. Adaların genç nüfusunun artması için kültür ve sanat festivallerine ağırlık vereceğiz. Gençlerin toplanıp beraber vakit geçirebileceği alanlar oluştururken onların merak duygusunu cezbedecek fikirler sunacağız. Tüm bunlar için çalışıyoruz.”

TOPLANTILAR DEVAM EDECEK

31 Mart yerel seçimlerine giderken Adalar halkının önerilerini de dinleyen Gül, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada’da halk ile toplantılarda bir araya gelecek.