Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, 7 Süper Lig ekibini Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk etti. Kararlar şu şekilde:

1. YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş., GALATASARAY A.Ş. ile oynanan maçtaki çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle ve talimatlara aykırı hareketleri sebebiyle PFDK'ya sevk edildi.
  
2. GALATASARAY A.Ş., YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş. ile oynanan maçtaki çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

3. FENERBAHÇE A.Ş., BEŞİKTAŞ A.Ş. ile oynanan maçtaki çirkin ve kötü tezahüratı ile talimatlara aykırı hareketleri sebebiyle PFDK'ya sevk edildi.

4. BEŞİKTAŞ A.Ş., FENERBAHÇE A.Ş. ile oynanan maçtaki çirkin ve kötü tezahüratı ile saha olayları sebebiyle PFDK'ya sevk edildi. Ayrıca, Beşiktaşlı futbolcu ALMOATASEMBELLAH ALI MOHAMMED AL MUSRATI'nin aynı maçtaki kural dışı hareketi nedeniyle tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildi.

5. SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL A.Ş., MONDİHOME KAYSERİSPOR ile oynanan maçtaki saha olayları sebebiyle PFDK'ya sevk edildi.

6. ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş., MKE ANKARAGÜCÜ ile oynanan maçtaki çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

7. MKE ANKARAGÜCÜ, ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. ile oynanan maçtaki çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle PFDK'ya sevk edildi. Ayrıca, MKE ANKARAGÜCÜ futbolcusu ATAKAN RIDVAN ÇANKAYA'nın sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle tedbirsiz olarak PFDK'ya sevk edildi. MKE ANKARAGÜCÜ doktoru MEHMET MESUT ÇELEBİ'nin aynı maçtaki sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildi.