5 aylık hamileydi, kocası tanınmaz hale getirdi!

0
49

Eskişehir’de yaklaşık 7 yıldır S.A. ile evli olan Nezaket N.A., iddiaya göre yıllardır kocası tarafından şiddete maruz kaldı. 5 aylık hamile olan genç kadın, son olarak kocası S.A.’nın öldüresiye dövmesi sonucu hastanelik oldu. Yoğun bakım ünitesinde, karnındaki bebeği ile ölüm kalım savaşı veren talihsiz kadının kolları, bacakları, burun ve vücudunun birçok yerinde kırık ve çatlaklar bulunuyor. Genç kadının ablaları Rahime Taş ve Yasemin Törü ise, kardeşlerine şiddet uygulayan S.A.’dan şikayetçi olarak savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ayrıca kardeşlerinin evlendiği günden itibaren darp edildiğini ve tehdit edildiği bu yüzdende şikayetçi olmadığını söyleyen aile bireyleri yetkililerden yardım isteyerek kardeşlerinin ve çocuklarının koruma altına alınmasını istedi.

‘SANKİ BİR AYI SALDIRMIŞ GİBİYDİ’

Abla Rahime Taş kardeşinin yaşadığı olayı anlatarak, “İlk kez yaşanan bir şiddet durumu söz konusu değil. Aynı zamanda istismar falan da var bunun içinde. Bu en son olay artık öldü sanıldığı için bütün aile fertlerinin korkmasından kaynaklı. Kocasının ailesi geldi, ‘Kızınızı öldüresiye dövdü, biz hepimiz şikayetçi olduk. Gidin kızınıza sahip çıkın, bu kız tehdit altında’ dedi. Evimizin kapımızın önüne geldiler, kimliğini de bize bırakıp gittiler zaten. ’Çocukları da aldırın, hiç kimse onlara bakacak durumda değil’ dediler. Tabi bunların hepsi sahte bir iyi niyet gösterisi.

Çünkü bu olaydan 3 hafta önce ben kendim kız kardeşimin darp edildiğini bildiğim için Eskişehir’deki güvenlik kollarına başvurdum, ama kız kardeşim şikayetçi olmadığı için her zamanki gibi ve bu benim iddiamı reddettiği için ne yazık ki biz o zaman bir sonuca ulaşamadık. En son olayda hastaneye gittiğimde hayatımın şokunu yaşadım, çünkü bir insan vahşeti değildi bu sanki bir ayı saldırmış gibiydi. Kız kardeşimin yüzü tanınmayacak haldeydi, konuşamayacak durumdaydı.

Dudağında bir sürü dikiş var, dudakları patlamış, gözleri patlamış, gözünün bir tanesi tamamen kan gölüne dönmüş mosmor, simsiyah. İki kolu, iki ayağı alçıda. Doktorlar, ayaklarının kırık olduğunu düşünüyordu. Aynı zamanda kardeşim hamile, röntgen dahi çekilemediği için benden imza aldılar, tomografiye sokmak zorunda kaldılar. Tomografi sonucunda kolunun bir tanesinde kırık, bir tanesinde çatlak, iki ayağında ciddi çatlaklar söz konusu. Kolunun bir tanesinin sakat kalma olasılığı söz konusu” ifadelerini kullandı.

‘BU YAŞANILAN OLAY İLK DEĞİL, SON DA BULMAYACAK’

Abla Taş, kız kardeşinin hala kocasından şikayetçi olmadığı da söyleyerek, “Biz hastaneye gittiğimizde zaten hayati tehlikesi vardı. İç kanamadan da şüpheleniyorlardı. Bebeğin şu an sağlığının iyi olduğunu biliyoruz. Kalp atışları iyi ama çünkü her yeri alçıda olduğu için detaylı bir inceleme yapılamadı. Bu yaşanılan olay ilk değil yani bu son da bulmayacak. Benim kız kardeşim hala şikayetçi değil.


‘ÇOCUKLARININ HEPSİNİ İSTİSMAR EDİYOR’

Ayrıca Rahime Taş, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının konuyla yakından ilgilendiğini belirterek, “En büyüğü 6 en küçüğü bir buçuk yaşında 3 yeğenim var. Kız kardeşim şu an 4’üncü yeğenime hamile. Bu çocukların hepsi istismar ediliyor. Bu çocuklar tacize de uğradılar, istismara da uğradılar.

Ben bunlar için de başvurularda bulundum. Sağ olsun güvenlik güçlerimiz, sosyal hizmetler, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hepsi şu an devrede konuyla ilgileniyorlar. Sadece geç kalındığını düşündüğüm tek bir olay var benim kız kardeşim öldüresiye dövülüp hastaneye kaldırıldığında, o cani adam yakalanıp götürüldüğünde nezarete o çocukların kesinlikle o ailenin yanında kalmaması gerekiyordu. Bu aileye karşı inanılmaz bir bağlılığı var ama tehditten ama korkudan.


‘O ADAM KARDEŞİMİ ÖLDÜRMEK İÇİN GERİ DÖNECEK’

Böyle bir sevgi olamaz. Ben bunun sevgi olduğunu kabul etmek istemiyorum. Dilerim adalet yerini bulur ve bu zulüm son bulur, çünkü o adam oradan çıktığında benim kız kardeşim eğer oraya giderse, o adam onu öldürmek için geri dönecek. O mezarına gidecek oraya geri döndüğü takdirde. Bu saatten sonra ben inanıyorum, o çocukları onların eline bırakmayacaklar.

Öte yandan S.A., açılan kamu davası ile tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir Yorum Yazın