Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Indiana eyaletinde yaşayan 35 yaşındaki Ashley Summers, 20 dakika içinde dört şişe su içince kabusu yaşadı. 2 çocuk annesi Summers, su zehirlenmesinden hayatını kaybetti.

BİLİNCİNİ KAYBETTİ
Independent Türkçe’de yer alan habere göre, 1 – 4 Temmuz’da eşi ve iki kızıyla Freeman Gölü’ne giden Summers, seyahatin sonlarında çok susadı. Genç kadın başının döndüğünü ve ağrıdığını da söyledi. Aile eve döndükten sonra Summers, garajda fenalaştı. Bilincini kaybeden kadın hastaneye kaldırılsa da kurtarılamadı. Doktorlar, Summers’ın su zehirlenmesinden öldüğünü açıkladı.

“HEPİMİZİ ŞOKE ETTİ”
Devon Miller, şöyle konuştu:

Kardeşim Holly beni aradı ve gerçekten yıkılmıştı. ‘Ashley hastanede. Beyninde şişlik var. Buna neyin sebep olduğunu bilmiyorlar. Şişliği indirmek için ne yapabileceklerini bilmiyorlar. Durum hiç iyi görünmüyor’ dedi. Bu hepimizi şoke etti. Su zehirlenmesi hakkında ilk konuşmaya başladıklarında ‘Böyle bir şey mi var?’ diye sordum.

SU ZEHİRLENMESİ NEDİR?
Su zehirlenmesi, kısa sürede çok fazla su tüketildiğinde ya da rahatsızlık sebebiyle böbrekler çok fazla su tuttuğunda meydana geliyor. Su zehirlenmesinin belirtileri arasında kramp, ağrı, mide bulantısı ve baş ağrısı var.